Jesteś tutaj

Konkurs INTER 2014

Wersja do wydrukuPDF version

Zwycięstwo Absolwenta Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej WUM w Konkursie  INTER 2014

     Mgr Karol Perlejewski – absolwent kierunku Analityka Medyczna Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej WUM – zajął pierwsze miejsce podczas finału trzeciej edycji konkursu popularyzatorskiego INTER 2014, organizowanego przez Fundację na Rzecz Nauki Polskiej.

     Aktualnie mgr Karol Perlejewski jest doktorantem Zakładu Immunopatologii Chorób Zakaźnych i Pasożytniczych I Wydziału Lekarskiego WUM. Interdyscyplinarny projekt, w którym bierze udział mgr Karol Perlejewski dotyczy poszukiwania patogenów, odpowiedzialnych za indukowanie stwardnienia rozsianego.

     Telewizyjne wystąpienie Laureata spotkało się z olbrzymim zainteresowaniem, zaś popularyzatorskie zdolności naszego absolwenta, jak i innych osób uczestniczących w konkursie INTER 2014 oceniała Kapituła Konkursu, w skład której weszli wybitni naukowcy i propagatorzy nauki na czele z Prezesem Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej – prof. Maciejem Żyliczem. Prestiżowy finał Konkursu INTER 2014 został uwieńczony nagrodami pieniężnymi dla Laureatów trzech pierwszych miejsc. Nagrody te będą spożytkowane na realizację nagrodzonego w Konkursie projektu.

Naukowcy naszej Uczelni laureatami konkursu INTER 2014>>
Galeria>>